Bóle pleców w ciąży – masaż to sposób na ulgę!

Ciąża to bardzo szczególny okres, kiedy powinnaś dużo bardziej dbać o siebie i swoje ciało, bo wraz ze wzrostem maluszka jeszcze w brzuchu, a potem ze względu na przeciążenia podczas karmienia czy noszenia dziecka, Twój kręgosłup będzie poddawany coraz większym obciążeniom.

Często zdarza się że problemy bólowe pojawiają się już w ciąży, gdy bobas jest coraz większy zmienia się środek ciężkości, wiec zwiększa się obciążenie kręgosłupa.
Również miednica „szykuje” się do porodu i zmienia się napięcie więzadeł. To wszystko może powodować bóle w obrębie pleców, miednicy, pośladków czy pachwin. W skrajnych przypadkach może wystąpić promieniowanie do nóg, albo po wewnętrznej stronie ud aż do kolana.

Dzięki odpowiednio przeprowadzonym zabiegom masażu i terapii manualnej oraz odpowiednio dobranym ćwiczeniom zazwyczaj bardzo szybko udaje się znacznie zmniejszyć dolegliwości bólowe. Doraźnie można również zastosować kinesiotaping – czyli specjalne taśmy, które w zależności od rodzaju aplikacji mogą rozluźniać przeciążone mięśnie, albo wspomóc stabilizację więzadeł.

Artykuł o tym, w jaki sposób zapobiegać bólom pleców w ciąży znajdziesz tutaj Zapobieganie bólom pleców w ciąży

Jeśli cierpisz na bóle pleców w ciąży już dziś powinnaś umówić się na wizytę.

Przyjmujemy w samym centrum Starego Żoliborza – przy ul. Krasińskiego 16/113 – niecałe 200 m od przystanku Metra Plac Wilsona