Fizjoterapia w sportach walki

Fizjoterapia jest niezwykle ważnym elementem we wszystkich sportach walki, nawet jeśli jesteś niezniszczalny/a i niepokonany/a 😉

Sporty walki bardzo mocno przeciążają narząd ruchu, ale oprócz przeciążeń zawodnicy są narażeni na urazy i kontuzje wynikające z charakteru aktywności. Warto także zwrócić uwagę, że poszczególne sporty walki mają znacząco różne rodzaje i rozkład obrażeń, wynikające ze specyfiki i technik danej dyscypliny. Według statystyk kończyny górne częściej ulegają kontuzjom w judo, głowa i twarz w karate, a kończyny dolne w taekwondo.

U zawodników Muay Thai urazy w obrębie miednicy i bioder i kończyn dolnych są najczęstsze, ze względu na często stosowane ruchy kopnięcia. Prawidłowy ruch wymaga nie tylko mobilności stawów bioder i kręgosłupa, lecz również odpowiedniej stabilizacji centralnej. Jeśli któryś element jest słaby, może prowadzić to do kontuzji i przeciążeń.

Fizjoprofilaktyka i prewencja ma kluczowe znaczenie w działaniu przeciwkontuzyjnym i poprawianiu motoryki podczas treningów, co w sposób oczywisty przekłada się na wyniki sportowe.

Dlatego w fizjoterapii w sportach walki ważna jest znajomość najczęstszych urazów i ich mechanizmów, aby jak najskuteczniej przeciwdziałać kontuzjom i zapewnić jak najszybszy powrót do zdrowia w przypadku ich wystąpienia.

Umów się na terapię już dziś!

Gabinet Anszczak Terapia – Warszawa-Żoliborz, ul. Krasińskiego 16/113


Wizytę możesz umówić na 2 sposoby:

Telefonicznie: 692682260

Poprzez stronę internetową, klikając na przycisk rezerwuj: