Przyczyny i terapia bolesnych miesiączek

Dobrze to znasz – gdy zbliża się okres nie ruszasz się z domu bez tabletek przeciwbólowych i rozkurczowych, ból bywa taki, że chodzisz po ścianach. I większość lekarzy mówi, że taka Twoja natura…
O ile przyczyny bolesnych miesiączek nie są do końca poznane i u każdej kobiety przyczyny mogą być trochę inne (podobnie jak w przypadku migren) istnieją czynniki predysponujące.

Możemy do nich zaliczyć:

  • zmiany hormonalne
  • zmiany ukrwienia w obrębie miednicy mniejszej
  • blizny pooperacyjne
  • endometrioza
  • napięcia trzewne (występujące przy zaburzeniach układu trawiennego)
  • napięcia w obrębie więzadeł w okolicy narządu rodnego (spowodowane brakiem ruchu, postawą ciała, przewlekłym stresem, przeciążeniami lub urazami)

W większości czynniki te można całkowicie wyeliminować stosując odpowiednią terapię. O ile w przypadku napięć więzadłowych i blizn pooperacyjnych oddziaływanie jest oczywiste, o tyle zapewne zdziwi Cię fakt, że terapia manualna jest skuteczna także w przypadkach endometriozy – na to schorzenie terapeuta może wpłynąć m.in. poprzez oddziaływanie np. na układ nerwowy zaopatrujący macicę.

Odpowiednio dobrana terapia może w znacznym stopniu zmniejszyć Twoje dolegliwości i poprawić jakość funkcjonowania podczas miesiączek.

Umów się na terapię już dziś!

Gabinet Anszczak Terapia – Warszawa-Żoliborz, ul. Krasińskiego 16/113
Terapię uroginekologiczną prowadzi mgr. Gabriela Janik-Antosz

Wizytę możesz umówić na 2 sposoby:

Telefonicznie: 692682260

Poprzez stronę internetową, klikając na przycisk rezerwuj: